carat_ctp1253000
CARAT CTP1253000 CTP Premium 125 hard joint cutter 6 mm
81.60 tax incl.
On stock, immediately available. we have 2 products in stock.
Product description:
  • Hard grout premium, type ctp
  • Very high quality for professional use
  • For grinding out medium-hard to hard cement joints
  • Long protective segments against under-wear
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 125 mm
  • Connection size (disc): 22,2 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Brick
  • Series: PREMIUM
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452215029
  • Supplier number: CARAT CTP1253000
(disc) diameter
125 mm
Connection size (disc)
22,2 mm