carat_csmb3504d0
CARAT CSMB3504D0 CSMB Brilliant 350 x 25.4mm diamond wheel for tile/natural stone max. 35mm table
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Professional diamond saw for use with water cooling on tile and table saws.
  • Extremely suitable for cutting the hardest ceramic tiles.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 350 mm
  • Connection size (disc): 25,4 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Tiles; Natural stone
  • Series: BRILLIANT
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452108727
  • Supplier number: CARAT CSMB3504D0
(disc) diameter
350 mm
Connection size (disc)
25,4 mm