BOSCH 2609256866 Precision circular saw blade for wood 190x2x20/16 mm, 24T
18.95 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
blister
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Delivery by DHL
Scope of delivery
  • CIRCULAR SAW BLADE PRECISION 190X2X20/16,T24 (1)
Product description
  • CIRCULAR SAW MP (CIRCULAR SAW BLADE PRECISION 190X2X20/16,T24 (1))
  • The quality saw blade for hard and soft wood
  • Teeth for coarse cuts
Advantages
Key features according to our expert
  • Saw blade diameter: 190 mm
  • Mounting (saw blade/cutter): Round
  • Bore size: 20 mm
  • Number of teeth: 24
  • Kerf width: 2,5 mm
  • For material: Wood
Specifications / All features
  • Brand: BOSCH
  • EAN: 3165140392129
  • Supplier number: BOSCH 2609256866
Saw blade diameter
190 mm
Mounting (saw blade/cutter)
Round
Bore size
20 mm
Number of teeth
24
Kerf width
2,5 mm
For material
Wood
Blade diameter mm
190 mm
Cutting width mm
2.5 mm