bahco_7809xzn_14
bahco_7809xzn_14_2
bahco_7809xzn_14_3
bahco_7809xzn_14
bahco_7809xzn_14_2
bahco_7809xzn_14_3
BAHCO 7809XZN-14 screwdriver socket spanner 1/2" square for XZN screws 14 mm
Key features according to our expert
  • Length: 60 mm
  • VDE approved: No
  • With safety colour code 1000V: Not applicable
  • Bit tip: XZN M14
  • Drive profile size (bit): M14
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314153004574
  • Supplier number: BAHCO 7809XZN-14
Length
60 mm
Bit tip
XZN M14
Drive profile size (bit)
M14
Working length mm
23 mm
Diameter mm (d)
22 mm
Weight oz oz
9,5 oz
Length mm (l)
60 mm