bahco_7809xzn_12
bahco_7809xzn_12_2
bahco_7809xzn_12_3
bahco_7809xzn_12
bahco_7809xzn_12_2
bahco_7809xzn_12_3
BAHCO 7809XZN-12 screwdriver socket spanner 1/2" square for XZN screws 12 mm
Key features according to our expert
  • Length: 60 mm
  • VDE approved: No
  • With safety colour code 1000V: Not applicable
  • Bit tip: XZN M12
  • Drive profile size (bit): M12
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314151831103
  • Supplier number: BAHCO 7809XZN-12
Length
60 mm
Bit tip
XZN M12
Drive profile size (bit)
M12
Working length mm
23 mm
Diameter mm (d)
22 mm
Weight oz oz
4,2 oz
Length mm (l)
60 mm