bahco_7809m_8_120
bahco_7809m_8_120_2
bahco_7809m_8_120_3
bahco_7809m_8_120
bahco_7809m_8_120_2
bahco_7809m_8_120_3
BAHCO 7809M-8-120 screwdriver socket spanner 1/2" square connection long hexagon 8 mm 120 mm
Key features according to our expert
  • Length: 120 mm
  • VDE approved: No
  • With safety colour code 1000V: Not applicable
  • Bit tip: HEX 8 mm
  • Drive profile size (bit): 8 mm
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314151830984
  • Supplier number: BAHCO 7809M-8-120
Length
120 mm
Bit tip
HEX 8 mm
Drive profile size (bit)
8 mm
Working length mm
83 mm
Socket drive mm (d)
22 mm
Weight oz oz
4,4 oz
Length mm (l)
120 mm
Hexagon size mm
8 mm