bahco-7805zz-21-7805zz-21
bahco-7805zz-21-7805zz--21--2
bahco-7805zz-21-7805zz-21
bahco-7805zz-21-7805zz--21--2
BAHCO 7805ZZ-21 spark plug cap 1/2", long, 21 mm
This article is not available
Product description:
  • Spark plug socket, 1/2" square drive
  • Hex profile, metric sizes
  • Not suitable for machine operation
  • High performance alloy steel
  • High polished finish
  • Knurled
Key features according to our expert
  • Width across flats: 21 mm
  • Connection profile: Inner square
  • Length: 69 mm
  • With cardan joint: No
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314151347338
  • Supplier number: BAHCO 7805ZZ-21
Width across flats
21 mm
Connection profile
Inner square
Length
69 mm
With cardan joint
1/2"
Weight oz oz
5,5 oz
Weight g
150 g
Total length mm
69 mm
Socket width mm (d1)
27 mm
Square drive width mm (d2)
24,3 mm
Length mm (l)
69 mm
Size inch
13/16 in
Size mm
21 mm