action_do68552c33
ACTION DO68552C33 torque cap 1" 600Nm (33 x 305 mm)
Key features according to our expert
  • Socket size: 33 mm
  • Type of drive profile (socket): Hexagonal
  • Connection size: 1"
  • Length: 305 mm
Specifications / All features
  • Brand: ACTION
  • EAN: 8717981051755
  • Supplier number: ACTION DO68552C33
Socket size
33 mm
Type of drive profile (socket)
Hexagonal
Connection size
1"
Length
305 mm
Square drive
1"
A/f mm/inch
33 mm