FLUKE FP-SMFT fuse 630MA/1000VAC/VDC VFA 6,3x32mm (2 pcs) - 5280054
Product description
  • FP-SMFT fuse pack of 2, 630MA/1000VAC/VDC VFA 6.3X32MM.
  • This fuse pack is intended for use as an accessory for the SMFT-1000 PV tester.
Key features according to our expert
  • Current: 630 mA
  • Fuse type: Glass fuse
  • Voltage: 1000 V
Specifications / All features
  • Brand: FLUKE
  • EAN: 0195112021316
  • Supplier number: FLUKE 5280054
Current
630 mA
Fuse type
Glass fuse
Voltage
1000 V