erdi_d207_275l
erdi_d207_275l
erdi_d207_275l
erdi_d207_275l
ERDI D207-275L hole punch
Product description:
  • For short straight and figure cutting
  • D207 Painted handles
  • D107 Handles with PVC dip coating
  • Right- or left-handed cutting available
Key features according to our expert
  • Length (blade): 42 mm; 1 5/8 inch
  • Overall length: 275 mm
  • Max.thickness (600N/mm²): 1 mm
  • Brand: ERDI
  • EAN: 4010220000892
  • Supplier number: ERDI D207-275L
Length (blade)
42 mm; 1 5/8 inch
Overall length
275 mm
Max.thickness (600n/mm²)
1 mm