dewalt_dnw31r90e
DEWALT DNW31R90E wire-glass construction nails 3.1-90 ringed Bright 2.2m (2200 pcs)
31.80 tax incl.
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
Product description
  • [DNW33] Wire Weld 3.1-90 Ringed Bright 2.2m
Characteristics
  • Threaded nails with clear or galvanised (G12) surface and smooth or ring shank
Key features according to our expert
  • Nail length: 90 mm
  • Angle: 33 °
  • Quantiy per pack: 2200
  • Nail thickness: 3,1 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013950578
  • Supplier number: DEWALT DNW31R90E
Nail length
90 mm
Nail thickness
3,1 mm
Length
90,0 mm
3,1 mm