dewalt_dnpt31r90z
DEWALT DNPT31R90Z paperbound 3.1-90 ringed nails 2.2m (1200 pcs)
48.80 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
Key features according to our expert
  • Nail length: 90 mm
  • Angle: 33 °
  • Quantiy per pack: 2200
  • Nail thickness: 3,1 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013961376
  • Supplier number: DEWALT DNPT31R90Z
Nail length
90 mm
Quantiy per pack
2200
Nail thickness
3,1 mm