dewalt_dfm2250000
DEWALT DFM2250000 Vertigo hanger for wood with self-tapping thread M6 - 20X50 (100 pcs)
This article is not available
Product description
  • Vertigo concrete M6 - 20X50
Features
  • All-steel self-tapping threaded fixing system
  • For hanging steel threaded rod vertical upper head
  • Innovative design ensures better grip
  • Internal threaded coupling for easy mounting
Key features according to our expert
  • Length: 50 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5054905027360
  • Supplier number: DEWALT DFM2250000
Length
50 mm
Head type
16,0 mm
Finish
100,0
Wire size
M6 mm
Integrated belt hook
YES
Head size
Zinc Plated
Uncertainty k 1 (vibration)
M6 mm
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
Hex
Thickness
Universal
Length
50,0 mm
Screw type/ application
20,0 mm