dewalt_dfm1110580
DEWALT DFM1110580 PTB-PRO push-through anchor zinc-plated M12x105
1.32 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 25.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 23/05/2026
  • Delivery by DHL
DeWALT Power Month at Klium - Maximum Advantage!
This DeWALT tool is part of the DeWALT Power Month at Klium. That means you can stack your benefits.
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
  • Promotion valid from 01.05.2026 until 30.05.2026 or while stocks last.
  • Register your purchase afterwards via dewalt.be or dewalt.nl.
Smart professionals combine their purchases and get the maximum out of this month!
Product description
  • PTB-PRO M12x105 Piercing anchor - Galvanised
Key features according to our expert
  • Drilling diameter: 12 mm
  • Overall length: 105 mm
  • Surface treatment (bolt): Zinc plated
  • Thread dimension: M12
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 0075352962207
  • Supplier number: DEWALT DFM1110580
Drilling diameter
12 mm
Overall length
105 mm
Thread dimension
M12
Finish
25,0
Uncertainty k 1 (vibration)
M12 mm
Length
20,0 mm
Head type
19,0 mm