dewalt_dfm1110080
DEWALT DFM1110080 PTB-PRO push-through anchor zinc-plated M8x65
This article is not available
Product description
  • PTB-PRO M8x65 Piercing anchor - Zinc-plated
Key features according to our expert
  • Drilling diameter: 8 mm
  • Overall length: 65 mm
  • Surface treatment (bolt): Zinc plated
  • Thread dimension: M8
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 0075352961804
  • Supplier number: DEWALT DFM1110080
Drilling diameter
8 mm
Overall length
65 mm
Thread dimension
M8
Uncertainty k 1 (vibration)
M8 mm
Zinc Plated
Thickness
Concrete
Head type
13,0 mm
Length
10,0 mm