conti_xpz1600bp
conti_xpz1600bp_2
conti_xpz1600bp
conti_xpz1600bp_2
CONTI XPZ1600BP conti v fo v-belt 1600 x 9.7 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1600
  • Width: 9,7 mm
  • Reference length Ld: 1600 mm
  • Inside length: 1562 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 3VX630
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716826
  • Supplier number: CONTI XPZ1600BP
Length
1600
Width
9,7 mm
Reference length ld
1600 mm
Inside length
1562 mm