conti_xpb4000p
conti_xpb4000p_2
conti_xpb4000p
conti_xpb4000p_2
CONTI XPB4000P conti v fo pioneer v-belt 4000 x 16.3 mm black/blue
79.64 tax incl.
On stock, immediately available.
each
The minimum purchase order quantity for the product is 5.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 4000
  • Width: 16,3 mm
  • Height: 13 mm
  • Reference length Ld: 4000 mm
  • Inside length: 3940 mm
  • Outer length La: 4022 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO PIONEER
  • RMA: 5VX1142
  • Colour (manufacturer): Black/Blue
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858588809
  • Supplier number: CONTI XPB4000P
Length
4000
Width
16,3 mm
Height
13 mm
Reference length ld
4000 mm
Inside length
3940 mm
Outer length la
4022 mm