conti_xpb2000bp
conti_xpb2000bp_2
conti_xpb2000bp
conti_xpb2000bp_2
CONTI XPB2000BP conti v fo v-belt 2000 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2000
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2000 mm
  • Inside length: 1940 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX790
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716123
  • Supplier number: CONTI XPB2000BP
Length
2000
Width
16,3 mm
Reference length ld
2000 mm
Inside length
1940 mm