conti_xpb1800bp
conti_xpb1800bp_2
conti_xpb1800bp
conti_xpb1800bp_2
CONTI XPB1800BP conti v fo v-belt 1800 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1800
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1800 mm
  • Inside length: 1740 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX710
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716086
  • Supplier number: CONTI XPB1800BP
Length
1800
Width
16,3 mm
Reference length ld
1800 mm
Inside length
1740 mm