conti_xpb1590bp
conti_xpb1590bp_2
conti_xpb1590bp
conti_xpb1590bp_2
CONTI XPB1590BP conti v fo v-belt 1590 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1590
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1590 mm
  • Inside length: 1530 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX630
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716000
  • Supplier number: CONTI XPB1590BP
Length
1590
Width
16,3 mm
Reference length ld
1590 mm
Inside length
1530 mm