conti_t5dl86025
CONTI T5 860 25 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL86025
89.31 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 21.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 23/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 860
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 860 mm
  • Number of teeth: 172
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817176811
  • Supplier number: CONTI T5DL86025
Length
860
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Nominal length
860 mm