conti_t5dl3008
CONTI T5 300 8 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL3008
17.46 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 25.
  • Length: 300
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 8 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 300 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817183635
  • Supplier number: CONTI T5DL3008
Pitch
5 mm
Width
8 mm
Nominal length
300 mm