conti_t5150010
CONTI T5 1500 10 F 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5150010
49.26 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1500 mm
  • Number of teeth: 300
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817174831
  • Supplier number: CONTI T5150010
Length
1500
Pitch
5 mm
Width
10 mm
Nominal length
1500 mm