conti_t5dl13258
CONTI T5 1325 8 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL13258
43.91 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 25.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1325
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 8 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1325 mm
  • Number of teeth: 265
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817177948
  • Supplier number: CONTI T5DL13258
Length
1325
Pitch
5 mm
Width
8 mm
Nominal length
1325 mm