conti_t5131516
CONTI T5 1315 16 F 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5131516
60.62 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Length: 1315
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1315 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817176088
  • Supplier number: CONTI T5131516
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
1315 mm