conti_t5116020
CONTI T5 1160 20 F 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5116020
68.79 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
  • Length: 1160
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1160 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817176231
  • Supplier number: CONTI T5116020
Pitch
5 mm
Width
20 mm
Nominal length
1160 mm