conti_t5107520
CONTI T5 1075 20 F 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5107520
65.34 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
Key features according to our expert
  • Length: 1075
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1075 mm
  • Number of teeth: 215
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817176194
  • Supplier number: CONTI T5107520
Length
1075
Pitch
5 mm
Width
20 mm
Nominal length
1075 mm