conti_t2524510
CONTI T2,5 245 10 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.524510
19.66 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Ordered before 20:00 - delivered tomorrow 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 245
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 245 mm
  • Number of teeth: 98
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817159791
  • Supplier number: CONTI T2.524510
Length
245
Pitch
2,5 mm
Width
10 mm
Nominal length
245 mm