conti_t2512012
CONTI T2,5 120 12 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.512012
18.77 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 120
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 120 mm
  • Number of teeth: 48
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817163477
  • Supplier number: CONTI T2.512012
Length
120
Pitch
2,5 mm
Width
12 mm
Nominal length
120 mm