conti_t1092010
CONTI T10 920 10 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1092010
40.52 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 920
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 920 mm
  • Number of teeth: 92
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817143332
  • Supplier number: CONTI T1092010
Length
920
Pitch
10 mm
Width
10 mm
Nominal length
920 mm