conti_t1084016
CONTI T10 840 16 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1084016
46.03 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 13.
  • Ordered before 20:00 - delivered tomorrow 16/05/2026
  • Length: 840
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 840 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817140140
  • Supplier number: CONTI T1084016
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
840 mm