conti_t1081012
CONTI T10 810 12 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1081012
35.02 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 48.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 810
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 810 mm
  • Number of teeth: 81
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817138024
  • Supplier number: CONTI T1081012
Length
810
Pitch
10 mm
Width
12 mm
Nominal length
810 mm