conti_t1066010
CONTI T10 660 10 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1066010
29.72 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Ordered before 20:00 - delivered tomorrow 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 660
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 660 mm
  • Number of teeth: 66
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817143585
  • Supplier number: CONTI T1066010
Length
660
Pitch
10 mm
Width
10 mm
Nominal length
660 mm