conti_t1037010
CONTI T10 370 10 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1037010
22.01 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 370
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 370 mm
  • Number of teeth: 37
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817150651
  • Supplier number: CONTI T1037010
Length
370
Pitch
10 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
370 mm