conti_t10175032
CONTI T10 1750 32 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10175032
193.39 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Ordered before 20:00 - delivered tomorrow 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 1750
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1750 mm
  • Number of teeth: 175
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817141291
  • Supplier number: CONTI T10175032
Length
1750
Pitch
10 mm
Width
32 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
1750 mm