conti_t10142012
CONTI T10 1420 12 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10142012
62.42 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1420
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1420 mm
  • Number of teeth: 142
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817144629
  • Supplier number: CONTI T10142012
Length
1420
Pitch
10 mm
Width
12 mm
Nominal length
1420 mm