conti_t10140016
CONTI T10 1400 16 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10140016
75.50 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered tomorrow 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1400
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1400 mm
  • Number of teeth: 140
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817143479
  • Supplier number: CONTI T10140016
Length
1400
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
1400 mm