conti_t10135016
CONTI T10 1350 16 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10135016
72.19 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered tomorrow 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1350
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1350 mm
  • Number of teeth: 135
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817143028
  • Supplier number: CONTI T10135016
Length
1350
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
1350 mm