conti_t10114025
CONTI T10 1140 25 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10114025
100.42 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 36.
  • Ordered before 20:00 - delivered tomorrow 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1140
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1140 mm
  • Number of teeth: 114
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817142069
  • Supplier number: CONTI T10114025
Length
1140
Pitch
10 mm
Width
25 mm
Nominal length
1140 mm