conti_t10108016
CONTI T10 1080 16 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10108016
62.33 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Length: 1080
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1080 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817140669
  • Supplier number: CONTI T10108016
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
1080 mm