conti_std896030
conti_std896030_2
conti_std896030
conti_std896030_2
CONTI STD 960 S8M 30 Conti Synchrobelt timing belt - STD896030
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 960
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 30 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 960 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817031165
  • Supplier number: CONTI STD896030
Pitch
8 mm
Width
30 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
960 mm