conti_std889630
conti_std889630_2
conti_std889630
conti_std889630_2
CONTI STD 896 S8M 30 Conti Synchrobelt timing belt - STD889630
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 896
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 30 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 896 mm
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI STD889630
Pitch
8 mm
Width
30 mm
Nominal length
896 mm