conti_std880085
conti_std880085_2
conti_std880085
conti_std880085_2
CONTI STD 800 S8M 85 Conti Synchrobelt timing belt - STD880085
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 800
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 800 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817030748
  • Supplier number: CONTI STD880085
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
800 mm