conti_std871250
conti_std871250_2
conti_std871250
conti_std871250_2
CONTI STD 712 S8M 50 Conti Synchrobelt timing belt - STD871250
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 712
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 712 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858016203
  • Supplier number: CONTI STD871250
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
712 mm