conti_std8284820
conti_std8284820_2
conti_std8284820
conti_std8284820_2
CONTI STD 2848 S8M 20 Conti Synchrobelt timing belt - STD8284820
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2848
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 2848 mm
  • Number of teeth: 356
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI STD8284820
Length
2848
Pitch
8 mm
Width
20 mm
Nominal length
2848 mm