conti_std8100085
conti_std8100085_2
conti_std8100085
conti_std8100085_2
CONTI STD 1000 S8M 85 Conti Synchrobelt timing belt - STD8100085
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 1000
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1000 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817031349
  • Supplier number: CONTI STD8100085
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
1000 mm