conti_spb5600cl
conti_spb5600cl_2
conti_spb5600cl
conti_spb5600cl_2
CONTI SPB5600CL powerspan v-belt 5600 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 5600
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 5600 mm
  • Inside length: 5540 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817656153
  • Supplier number: CONTI SPB5600CL
Length
5600
Width
17 mm
Reference length ld
5600 mm
Inside length
5540 mm