conti_spb3550cl
conti_spb3550cl_2
conti_spb3550cl
conti_spb3550cl_2
CONTI SPB3550CL powerspan v-belt 3550 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 3550
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 3550 mm
  • Inside length: 3490 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817656030
  • Supplier number: CONTI SPB3550CL
Length
3550
Width
17 mm
Reference length ld
3550 mm
Inside length
3490 mm