conti_spb3250cl
conti_spb3250cl_2
conti_spb3250cl
conti_spb3250cl_2
CONTI SPB3250CL powerspan v-belt 3250 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 3250
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 3250 mm
  • Inside length: 3190 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817656009
  • Supplier number: CONTI SPB3250CL
Length
3250
Width
17 mm
Reference length ld
3250 mm
Inside length
3190 mm