conti_spb2500cl
conti_spb2500cl_2
conti_spb2500cl
conti_spb2500cl_2
CONTI SPB2500CL powerspan v-belt 2500 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2500
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 2500 mm
  • Inside length: 2440 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817667197
  • Supplier number: CONTI SPB2500CL
Length
2500
Width
17 mm
Reference length ld
2500 mm
Inside length
2440 mm